25.02.2022 14:00 1 AB/TTM

Po raz kolejny super pączki pomogły dzieciom

Fot. Marek Trybański/TTM

Tłusty czwartek to dzień pączków i faworków. Cukiernia rodzinna Wenta wykorzystała ten czas i już po raz 10. zorganizowała akcję "Super Pączki pomagają dzieciom". Ze sprzedaży każdego pączka, cukiernia przekazuje 5 proc. fundacji wspierającej dzieci z autyzmem.

Przez dekadę w ramach akcji udało się zebrać ponad 29 tys. złotych dla potrzebujących. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone do Klubu Integracyjnego TAO.

Dzięki tym pieniążkom nasz klub funkcjonuje, możemy organizować dzieciom czas np. wyjścia, zajęcia sportowe, zajęcia plastyczno-teatralne. Do klubu uczęszczają dzieci głównie z autyzmem, ale również z innymi niepełnosprawnościami - informuje Iwona Mostowska, kierownik klubu TAO.

W czwartek (24 lutego) mieszkańcy Wejherowa chętnie przychodzili do cukierni by wspomóc dzieci i zjeść pączki z przeróżnym nadzieniem.

Klienci nie zapominają o podstawowym pączku, czyli tym z nadzieniem różanym, ale oczywiście szukają nowości, innych smaków. Mamy ofertę przygotowaną dla smakoszy, czyli pączki z różnymi nadzieniami m.in. z nadzieniem owocowym, chałwą, bitą śmietaną i mascarpone, z budyniem, adwokatem, jabłkami, wiśniami - mówi Elżbieta Wenta, właścicielka cukierni.

Super pączki można było zakupić nie tylko w Wejherowie, ale również w Gdyni, Gdańsku Zaspa i Łebie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...