09.02.2022 16:30 3 AB/Arka Gdynia

Grzegorz Witt dołączył do sztabu reprezentacji Polski

źródło: Arka Gdynia

Jest związany z Arką Gdynia od ponad 30 lat. W żółto-niebieskich barwach grał do 2002 roku, jest również najmłodszym pierwszym trenerem w dziejach klubu. Grzegorz Witt teraz będzie pomagał Czesławowi Michniewiczowi w charakterze trenera przygotowania motorycznego.

Historia szkoleniowca w Arce Gdynia jest bardzo bogata. Przez lata był kapitanem zespołu, później pracował z pierwszymi zespołami Arki i pomagał pierwszym trenerom. W 2011 roku otrzymał rolę koordynatora grup młodzieżowych, a w 2012 roku przejął funkcję drugiego trenera drużyny. Był współautorem największych sukcesów gdynian w ostatnich latach jakimi było zdobycie Pucharu Polski i dwa razy Superpucharu.

Doświadczony trener pracował już wcześniej z Czesławem Michniewiczem.

Pracował także w sztabie szkoleniowym kadry U-21 (2017-2020) prowadzonej przez Czesława Michniewicza, która awansowała do finałów Mistrzostw Europy w 2019 roku we Włoszech. Teraz czas na I reprezentację walczącą w barażach o udział w Mistrzostwach Świata w Katarze. Przed nią pierwszy krok, mecz wyjazdowy z Rosją 24 marca - informuje Arka Gdynia.

W sztabie selekcjonera reprezentacji znalazł się Kamil Potrykus, który również w przeszłości współpracował z żółto-niebieskimi. Z trenerem Michniewiczem współpracuje od 2015 roku. W kadrze odpowiada za przygotowanie materiałów do analizy. Tworzy tzw. bank informacji.

źródło: Arka Gdynia źródło: Arka Gdynia źródło: Arka Gdynia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24