Ministerstwo Zdrowia w czwartek (27 stycznia) poinformowało o 57 659 przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest to najwyższy wynik zachorowań w Polsce od początku pandemii. W ciągu ostatniej doby zmarło w sumie 262 pacjentów z Covid-19.
Jest to kolejny rekord zakażeń w Polsce, wcześniej najwyższy wynik został odnotowany dzień wcześniej, w środę (26 stycznia). Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim. Pomorze jest na trzecim miejscu, potwierdzono tu 5285 przypadków koronawirusa.
Duży przyrost zachorowań odnotowano również w powiatach puckim (340) i wejherowskim (436). W powiecie puckim nadal utrzymuje się największa liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców, ponadto ponad 5 tys. mieszkańców objęta jest kwarantanną. W powiecie wejherowskim ponad 10 tys.
W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 179,4 tys. testów na obecność koronawirusa. Obecnie w szpitalach jest ponad 30 tys. łóżek przeznaczonych dla pacjentów z Covid-19, ponad 14 tys. to łóżka zajęte. Przypomnijmy, że ze względu na duży wzrost zakażeń, urzędy na Nordzie zdecydowały się na zmianę zasad pracy. Więcej o tym przeczytasz tutaj.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.