20.01.2022 09:02 34 PM

Atak zimy na Pomorzu – niebezpiecznie na drogach

Fot. Czytelnik

W nocy, do północno-zachodnich krańców Polski, dotarła strefa chłodnego frontu atmosferycznego związana z niżem idącym znad północnej Skandynawii. Oprócz silnego wiatru front przyniósł również opady śniegu nawet do 8 cm. W związku z tym w czwartek (20 stycznia) rano panowały złe warunki na drogach.

Lód na ulicach Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. Hamowanie jest bardzo długie, łatwo wpaść w poślizg – poinformował nas mieszkaniec Bolszewa.

Na drodze z Wejherowa do Krokowej lód – bardzo ślisko, samochody poruszają się z prędkością 30 km/h – napisała czytelniczka Anna.

Kierowcy w czwartkowy (20 stycznia) poranek napotkali na bardzo trudne warunki na drogach. Trasy były oblodzone i nieodśnieżone. Miejscami występowały też zamiecie i zawieje śnieżne. Oblodzone były też chodniki.

Zimą warunki na drodze mogą zmienić się szybko, czekają nas zarówno opady śniegu i mróz. Nawierzchnia dróg może być śliska od opadów, a także z powodu zalegającego śniegu. W takich warunkach nietrudno o kolizję czy wypadek. Niestety kierujący często zapominają o zachowaniu należytej ostrożności i przez to dochodzi do zdarzeń drogowych. Przede wszystkim należy pamiętać o zmianie stylu jazdy na zimowy - zaznacza asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Fot. Czytelnik Fot. Czytelniczka Emilia Fot. Czytelnik Jakub Fot. Czytelnik Adam Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelniczka Dagmara/ Reda Fot. Czytelniczka Dagmara/ ul. Drogowców Reda Fot. KPP Wejherowo

Meteorolodzy zapowiadają, że zima pozostanie z nami jeszcze przez jakiś czas.

Po przejściu frontu, z północy, zacznie napływać coraz zimniejsze powietrze arktyczne, które z nami pozostanie prawie przez cały kolejny tydzień. Zimna masa powietrza sprzyjać będzie utrzymywaniu się ujemnej temperatury powietrza zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Od niedzieli prognozowane są nocne rozpogodzenia – informuje IMGW.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24