11.01.2022 09:00 22 WH/TTM

Remont drogi Łebcz-Gnieżdżewo zakończony

Fot. Marek Trybański/TTM

Za nami oficjalne oddanie odcinka drogi Łebcz-Gnieżdżewo, w którym udział wzięli wojewoda pomorski Dariusz Drelich i wiceminister infrastruktury Marcin Horała. To wspólna inwestycja powiatu i gminy Puck o wartości 1,6 mln złotych. Połowa środków to rządowe dofinansowanie.

Zakończył się remont odcinka drogi powiatowej Łebcz-Gnieżdżewo o długości 2,3 km. Trasa została odebrana w poniedziałek (10 stycznia).

Drogi są bardzo ważne, bo widzimy jakie to ma znaczenie dla mieszkańców. Wszyscy oczekują, aby móc dojechać dobrymi drogami do swojego domu, pracy, szkoły, centrów administracyjnych czy szpitali. Każda złotówka służy temu, aby nie tylko poprawiać bezpieczeństwo, komfort, ale przede wszystkim poprawiać zwykły byt, codzienność mieszkańców – mówi Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. - Nie jest to środek sezonu turystycznego, a na tej drodze jest taki ruch, że nawet trudno zorganizować otwarcie drogi, bo po chwili byłby już korek. Wszyscy turyści i goście, którzy przyjeżdżają do Jastrzębiej Góry i okolic korzystają z tej drogi.

Remont odcinka kosztował 1,6 mln złotych, a rządowe dofinansowanie wynosiło połowę tej kwoty. Przedsięwzięcie sfinansował powiat pucki i gmina Puck.

Zakładaliśmy, że ta droga będzie droższa, bo kilkanaście lat temu, kiedy była remontowana została nieco poszerzona i tam prawdopodobnie nie usunięto karp drzew. To spowodowało, że ona miejscami się zapadała i trzeba było zrobić specjalne bloki betonowe – zwraca uwagę starosta pucki Jarosław Białk. - To jedna z najważniejszych dróg powiatowych, dlatego, że jest mocno uczęszczana. W kierunku Władysławowa jest spora strefa ekonomiczna, gdzie dużo firm się lokalizuje i na to liczymy dla naszych mieszkańców.

Na oddanym odcinku wykonano nową nawierzchnię, zatoczki, uzupełniono pobocze i wycięto zakrzaczenia.

To jedna z ponad tysiąca dróg w Pomorskiem dofinansowanych z Rządowego Programu Rozwoju Dróg, z programu inwestycji lokalnych czy nowość – Polskiego Ładu. Ta droga jest szczególna, bo choć jest drogą lokalną to pełni funkcje ponadlokalne – zwłaszcza w sezonie. Bardzo się cieszę, że udało się przeprowadzić ten projekt od początku do końca. Mam nadzieję i jestem pewien, ze to nie ostatnia tego rodzaju inwestycja. Dwa kolejne odcinki są w przetargu – mówi wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Fotogaleria

To część większego projektu obejmującego modernizację trzech odcinków dróg o łącznej długości 6 km o wartości ponad 5 mln złotych. Łącznie powiat otrzymał wsparcie rzędu ponad 2,6 mln złotych. Kolejna dwa odcinki, które czeka modernizacja, to trasy między Karwieńskim Błotem Pierwszym a Minkowicami oraz między Kazimierzem a Kosakowem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24