11.01.2022 10:03 1 EWA/UM Gdynia

Aplikacja wydłużająca życie od gdyńskich naukowców

Fot. mat.pras, źródło: gdynia.pl

Aplikacja stworzona przez gdyńskich naukowców działa jak gra, ale pomaga w prawdziwym życiu. Dodatkowo uznano ją za najlepszą aplikację polskich projektantów, która pomaga walczyć ze skutkami pandemii.

Choć z pozoru mogło by się wydawać, że z powodu pandemii COVID-19 zachowujemy większą ostrożność jeśli chodzi o higienę w miejscach publicznych to niestety okazuje się, że gorzej się odżywiamy i więcej czasu spędzamy przed ekranami, co zdecydowanie nie wydłuża naszego życia. Co ważne, nasz styl życia może wydłużyć lub skrócić nasze życie nawet do 25 lat.

Aplikacja Vika, pomaga zmienić złe nawyki na dobre. Dzięki naukowemu podejściu użytkownik może w przeciągu ośmiu tygodniu, odmłodzić swój organizm aż o 132 dni. Aplikacja funkcjonuje jak gra, polega na przechodzeniu poziomów, zdobywaniu ścieżek nawyków, nagród, czy odznak.

W konkursie „Aplikacje Jutra” Polskiej Fundacji Rozwoju w kategorii Społeczeństwo, aplikacja zajęła pierwsze miejsce, doceniono, że projekt pomaga walczyć ze skutkami pandemii, ale także wspiera Polaków po kryzysie związanym z COVID-19.

Aplikacja powstała dzięki współpracy naukowców, lekarzy i inżynierów. Twórcy mają swoją siedzibę w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...