27.12.2021 14:03 0 AB/VBW Arka Gdynia

Koszykarki z Gdyni przegrały na wyjeździe w Gorzowie Wielkopolskim

Nie był to udany debiut Jeleny Skerović w roli trenerki zespołu VBW Arki Gdynia. Jej koszykarki przegrały na wyjeździe z drużyną PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 59:62. Była to czwarta porażka gdynianek w lidze, które obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że z dniem 22 grudnia Gundars Vetra przestał pełnić obowiązki trenera drużyny. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Stanowisko objęła Jelena Skerović, która do tej pory trenowała GTK Gdynia, czyli obecnie ostatnią drużynę w lidze. Do debiutu trenerskiego doszło bardzo szybko, bo już w niedzielę (26 grudnia). Koszykarki wyjechały do Gorzowa Wielkopolskiego, by podjąć miejscową drużynę PolskaStrefaInwestycji Enea. Mimo zaciętej gry do samego końca, koszykarki wracają do Gdyni z czwartą porażką w sezonie.

AZS AJP Gorzów Wielkopolski okazał się w niedzielę lepszy. 12. kolejka zakończyła się wynikiem 62:59 dla gorzowianek - poinformował klub na swoim Facebooku.

Gdynianki rozpoczęły mecz bardzo dobrze i miały już 15-punktową przewagę. W drugiej połowie spotkania przewaga zaczęła się zmniejszać, dlatego losy spotkania wahały się w ostatniej kwarcie. Żółto-niebieskie zajmują obecnie drugie miejsce w lidze z siedmioma zwycięstwami i czterema porażkami na koncie. Kolejny mecz rozegrają już w czwartek (30 grudnia). Na wyjeździe podejmą Polonię Warszawa. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Fot. Facebook.com/VBW Arka Gdynia Fot. Facebook.com/VBW Arka Gdynia Fot. Facebook.com/VBW Arka Gdynia Fot. Facebook.com/VBW Arka Gdynia Fot. Facebook.com/VBW Arka Gdynia