22.12.2021 16:02 0 AB/Arka Gdynia

Koszykarki z Gdyni pokonały turecki Galatasaray Stambuł

źródło: VBW Arka Gdynia

Koszykarki VBW Arki Gdynia pokonały u siebie Galatasaray Stambuł 76:75 w 10. kolejce Euroligi kobiet. Obecnie żółto-niebieskie zajmują ostatnie miejsce w grupie, jednak wciąż mają szanse na zajęcie miejsca premiowanego grą w dalszym etapie EuroCup.

We wtorek (21 grudnia) żółto-niebieskie zmierzyły na hali w Gdyni z tureckim zespołem Galatasaray w ramach Euroligi kobiet. Wygrana została zadedykowana przyjaciołom klubu.

To była wygrana z dedykacją. Na meczu zabrakło przyjaciół naszego klubu - Jerzego Zająca, Janusza Sternala i Waldemara Wrzesińskiego, którzy w ostatnich dniach przenieśli się do sektora niebo - pisze na swojej stronie Arka Gdynia.

Gdynianki bardzo dobrze zaczęły spotkanie i jego pierwszą połowę zakończyły wynikiem remisowym. Na początku trzeciej kwarty mocno zaatakowały i wyszły na prowadzenie 8 punktami. Turczynki zdołały dogonić żółto-niebieskie.

W ostatnich minutach meczu na prowadzenie wyszły zawodniczki Galatasaray 75:73. Po rzucie zza łuku Marissy Kasatnek, mistrzynie Polski ponownie wyszły na prowadzenie 76:75. Przez ostatnie sekundy żadna z drużyn nie zdobyła kosza, a wielkie zwycięstwo należało do VBW Arki - informuje Arka Gdynia

Obecnie Arka Gdynia zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie z dwoma zwycięstwami i ośmioma porażkami.