09.12.2021 08:30 7 PM/UM Gdynia

Gdynia z międzynarodową nagrodą za jakość życia

Miasto Gdynia, reprezentowane przez Bartosza Bartoszewicza - wiceprezydenta ds. jakości życia, zdobyła trzecie miejsce na świecie // fot Przemysław Kozłowski/UM Gdynia

Gdynia doceniona za jakość życia - po raz kolejny znalazła się na podium międzynarodowego konkursu LivCom Awards. Miasto z morza i marzeń zdobyło trzecią nagrodę w dziedzinie miejskich projektów, za inicjatywę „Gdynia jako przykład czystej jakości życia”, która skupiała się na zagadnieniach istotnych w każdym mieście na świecie - od terenów zielonych, poprzez sztukę i kulturę, aż do zdrowia i rozwiązań dla mieszkańców.

LivCom Awards to konkurs, który skupia się na najlepszych międzynarodowych praktykach w zakresie zarządzania lokalnym środowiskiem i rozwojem. Spośród analizowanych ponad 160 miast na świecie, Gdynia - jako jedyne miasto z Polski – znalazła się w gronie najlepszych 22. Ostatecznie miasto zdobyło brązową nagrodę w dziedzinie miejskich projektów.

Od lat konsekwentnie realizujemy politykę zrównoważonego rozwoju, której celem jest zabezpieczenie wszystkich potrzeb obecnych mieszkańców, jak i kolejnych pokoleń gdynian. Dlatego, niezmiernie cieszy, że grono międzynarodowych ekspertów potwierdziło słuszność naszych działań w obszarze gospodarczym, społecznym i środowiskowym - mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

W gronie finalistów Gdynia znalazła się obok m.in. miast z Wielkiej Brytanii, Chin, Turcji, Japonii i Nowej Zelandii.

International Awards for Liveable Communities zostały zapoczątkowane w 1997 roku. Od 2007 roku z przedsięwzięciem współpracuje ONZ a dokładniej agenda - Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym roku LivCom otrzymał ponad 160 rejestracji z ponad 30 krajów. Do finału zaproszono 22 miasta i 34 projekty z ponad 32 krajów. Celem LivCom Awards jest rozwijanie i dzielenie się najlepszymi praktykami międzynarodowymi, z dalszym celem poprawy jakości życia poszczególnych obywateli poprzez tworzenie „żywych społeczności”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24