01.12.2021 12:30 0 AB/UM Gdynia

Poznaliśmy docelową organizację ruchu na ul. E. Kwiatkowskiego

źródło: UM Gdynia

Dwa buspasy, po jednym, w każdym kierunku, w sumie trzy pasy ruchu drogowego, obustronne chodniki i ścieżka rowerowa - tak ma wyglądać organizacja ruchu ma ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni w pierwszej połowie 2022 roku. Na ten moment prace drogowe wykonano w 85 procentach.

W lutym tego roku rozpoczęła się kompleksowa rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Po zakończeniu prac na ul. Kwiatkowskiego, inwestycja przeniesie się na ul. Pucką gdzie zostanie wybudowany wiadukt drogowy. Inwestycje są prowadzone z myślą o odkorkowaniu dojazdów do północnych dzielnic Gdyni.

— *Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowywane jest także skrzyżowanie z ul. Podgórską. Mieszkańcy zyskają chodniki, zmodernizowaną infrastrukturę przystankową oraz sygnalizację świetlną. Powstaje nowa kanalizacja deszczowa, a całość dopełni nowoczesne oświetlenie w technologii LED, nasadzenia zieleni i mała architektura - informuje Urząd Miasta Gdynia .

Facebook.com/Marek Łucyk - wiceprezydent Gdyni ds.rozwoju.

Do końca roku zaplanowane zostało wykonanie prac tj.: rozbiórka pozostałej części jezdni bitumicznej, wykonanie całkowite chodnika, zakończenie prac przy kanalizacji deszczowej i przebudowie gazociągu. Ponadto zrealizowane mają zostać perony przystankowe, droga dla rowerów oraz częściowo wykonywanie konstrukcji nawierzchni drogi.

Prace prowadzone są od prawie 10 miesięcy. W tym czasie zrealizowano 85 proc. prac drogowych. Koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad 20 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24