29.11.2021 16:30 9 AB/Pomorskie.eu COVID-19

Marszałek chce wznowienia działania szpitala tymczasowego

źródło:pomorskie.eu

Sytuacja pandemiczna w Polsce nie poprawia się, codziennie umierają setki chorych, a szpitale przyjmują nowych zakażonych. W związku z sytuacją marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk zwołał konferencję prasową, na której zaapelował o wznowienie działania szpitala tymczasowego.

W piątek (26 listopada) odbyła się konferencja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Marszałek województwa Mieczysław Struk poruszał tematy pandemii i dotychczasowej walki z koronawirusem.

Obawiamy się tego, że w szpitalach specjalistycznych będą zamykane oddziały, które mają leczyć pacjentów. Już dziś przekształcane są oddziały takie jak interna czy rehabilitacja, a grozi nam dalsze ograniczanie dostępu do świadczeń medycznych dla Pomorzan. To nie jest dobry kierunek! Chcemy, żeby szpitale nadal leczyły, a pacjenci chorzy na COVID nie wypychali tych, którzy oczekują pomocy lekarskiej - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Według marszałka potencjalne wznowienie działania szpitala tymczasowego może być niezbędne, biorąc pod uwagę obecną sytuację w pomorskich szpitalach.

Dzisiaj w szpitalach należących do samorządu województwa pomorskiego mamy 31 wolnych łóżek. W tej chwili to jest bicie w dzwony na alarm! Trzeba podjąć szybkie decyzje! Nasza propozycja współpracy ze stroną rządową polega na tym, żebyśmy jak najszybciej wznowili działalność szpitala tymczasowego w oparciu o sanatorium MSWiA w Sopocie. Zostało ono wielkim nakładem środków z budżetu państwa wyremontowane i przygotowane do pracy podczas poprzednich fal pandemicznych. Apelujemy do rządu o pilne uruchomienie tego szpitala - dodaje Struk.

Na konferencję marszałek zaprosił m.in. prezydent Gdańska, prezydenta Białegostoku, prezydenta Bydgoszczy, prezydenta Poznania oraz prezydenta Szczecina.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...