30.11.2021 08:00 2 AB/UM Gdynia

Komandosi z Formozy poprowadzili trening na Babich Dołach

źródło:UM Gdynia

Listopad to miesiąc walki z męskim rakiem. W ramach Kampanii "Odważni Wygrywają" odbył się trening sprawnościowy i samoobrony na plaży w Babich Dołach w Gdyni. Zajęcia poprowadzili komandosi z elitarnej jednostki Formoza.

Od 12 lat w ramach inicjatywy "Odważni Wygrywają" w Gdyni odbywają się przeróżne wydarzenia promujące profilaktykę nowotworową i zachowania prozdrowotne. Tym razem inicjatywę zwieńczył "odważny trening".

Nauka samoobrony, trening sprawnościowy i wydolnościowy, a także pokaz sztuk walki. Wszystko to okraszone dobrą zabawą i nadmorskimi okolicznościami przyrody. Tak wyglądał aktywny, sobotni poranek dla uczestników „Odważnego treningu” z komandosami Formozy. Spotkanie odbyło się na plaży w Babich Dołach w ramach kampanii „Odważni Wygrywają”, która w tym roku odbywa się już po raz dwunasty - informuje Urząd Miasta Gdynia.

"Odważny trening" to nie jedyne wydarzenie w ramach akcji. Wcześniej uczestnicy trenowali z rugbystami Arki Gdynia, a także morsowali. Oprócz inicjatyw sportowych w kampanii brały udział także restauracje. Wybrane lokale przeznaczały 10 proc. dochodów ze sprzedaży "odważnych" dań i napojów na edukację młodzieży w zakresie profilaktyki nowotworowej.

źródło:UM Gdynia

Jednostka Formoza nie pierwszy raz zaangażowała się w kampanię. Od lat jest partnerem inicjatywy. Inicjatywa jest objęta honorowym patronatem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...