26.10.2021 10:00 0 AB

Ważny mecz Arki Gdynia w Pucharze Polski

Facebook.com/ Arka Gdynia

We wtorek (26 października) Arka Gdynia zagra w 1/16 Pucharu Polski. Na wyjeździe w Zielonej Górze podejmie miejscową Lechię. Początek spotkania o godzinie 13:30.

Od objęcia posady trenera przez Ryszarda Tarasiewicza, Arka rozegrała jeden mecz. W sobotę (23 października) w ligowych rozgrywkach na własnym stadionie zagrała z Resovią Rzeszów. Nowy szkoleniowiec spełnił oczekiwania i poprowadził żółto - niebieskich do przekonywującego zwycięstwa 2:0.

Cieszymy się ze zwycięstwa, myślę że było zasłużone. Dobra postawa całego zespołu, oczywiście graliśmy czwórką z tyłu, robiliśmy małe roszady z ustawieniem i stałymi fragmentami gry. Przez pierwsze 15 minut optyczną przewagę mieli przeciwnicy, ale bez konkretnych sytuacji. Byliśmy bardzo odpowiedzialni. Później strzeliliśmy dwie bardzo ładne bramki. Mogliśmy strzelić dwie, trzy bramki więcej, ale myślę że wynik jest sprawiedliwy po dobrej grze naszego zespołu - powiedział Ryszard Tarasiewicz po meczu.

Po dobrym występie w lidze Arkowcy podejmą Lechię Zielona Góra już w Pucharze Polski. Zawodnicy z Zielonej Góry są niżej notowani od Gdynian. Obecnie grają w III lidze, zajmują 10 miejsce w tabeli, a w dotychczasowych czternastu ligowych spotkaniach zaznali aż siedem porażek. Dla żółto-niebieskich jest to bardzo szczęśliwe losowanie, a awans w takiej sytuacji traktowany jest jak obowiązek. S

Stawką meczu jest awans do 1/8 finału i gra w najlepszej szesnastce Pucharu Polski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24