25.10.2021 07:45 1 AB/Pomorska KAS

Niebezpieczne zabawki nie trafią do dzieci

Fot. KAS

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa zabezpieczyła ponad 8,5 tysiąca zabawek, które wzbudziły zastrzeżenie. Ich łączna wartość to ponad pół miliona złotych.

Funkcjonariusze Pomorskiej Służby Celno-Skarbowej z oddziałów "Baza Kontenerowa" i "Nabrzeże Bułgarskie" w Gdyni zabezpieczyli zabawki, które mogą być niebezpieczne dla dzieci. Wcześniej bezpieczeństwo zabawek nie zostało podważone i zostały dopuszczone do obrotu. Jak się jednak okazuje, większość z nich zawiera rakotwórcze substancje takie jak metale ciężkie czy inne substancje wywołujące reakcje alergiczne. Oprócz 8,5 tysiąca przedmiotów skontrolowano także inną przesyłkę.

Kontroli została również poddana przesyłka zawierająca spektrometr XRF z akcesoriami, który również nie spełniał potrzebnych wymagań. Konsekwencją podjętych działań było zawieszenie dopuszczenia towarów do obrotu - informuje Pomorski Urząd Celno-Skarbowy.

Kontrola obu przesyłek spowodowana była w wyniku wcześniej przeprowadzonej analizy ryzyka, którą zainicjowali dyspozytorzy z oddziału celnego "Baza Kontenerowa" w Gdyni.

Fot. KAS Fot. KAS


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24