20.10.2021 09:05 0 WH/arka.gdynia.pl

Arka Gdynia z nowym trenerem

Źródło: Arka Gdynia

Ryszard Tarasiewicz został nowym trenerem Arki Gdynia, a jego asystentem – Tomasz Wolak. Umowy szkoleniowców będą obowiązywać do końca sezonu.

Przypomnijmy, że nieoficjalnie mówiło się o zwolnieniu trenera Dariusza Marca, jego kontrakt miał zostać rozwiązany. Takie informacje pojawiły się we wtorek (19 października).

Jak się okazuje, potwierdziło się to, bo jeszcze tego samego dnia gdyński klub poinformował o powołaniu nowego szkoleniowca Ryszarda Tarasiewicz.

Ryszard Tarasiewicz to wybitny reprezentant Polski, który w latach 1984-91 rozegrał 58 meczów (dziewięć goli) z orzełkiem na piersi. Brał udział między innymi w mistrzostwach świata 1986 w Meksyku. Karierę trenerską rozpoczął 18 lat później, wówczas obejmował stery Śląska Wrocław – czytamy na stronie Arki Gdynia.

Był także dwukrotnie trenerem Jagiellonii Białystok. Szkolił także ŁKS Łódź.

Powrót do Wrocławia okazał się jeszcze bardziej udany niż pierwszy pobyt w Śląsku. Trener Tarasiewicz wprowadził zespół do polskiej elity, jako pierwszy w historii klubu osiągając dwa awanse z wrocławskim klubem. W roli beniaminka wrocławianie zajęli 6. miejsce w lidze i sięgnęli po Puchar Ekstraklasy – pierwsze od 1987 roku trofeum w klubowej gablocie – czytamy dalej.

Kolejny sukces osiągnął zaś w Pogoni Szczecin, z którą również awansował do Ekstraklasy. W maju 2013 otrzymał bowiem propozycję pracy w zajmującej wówczas 5. miejsce w I lidze Zawiszy Bydgoszcz. W ostatnich dziewięciu meczach sezonu zespół pod jego wodzą wygrał aż siedem i dwa zremisował.

Na koncie ma także trenerstwo w Koronie Kielce, Miedzi Legnica i GKS Tychy.

Asystentem trenera został Tomasz Wolak, który współpracował już z Tarasiewicz w GKS Tychy. Na tym stanowisku w śląskim klubie pracował blisko pięć lat.

Źródło: Arka Gdynia

Umowy obu szkoleniowców obowiązywać będą do końca obecnego sezonu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...