12.10.2021 15:00 14 WH/UM w Luzinie

Brakuje ponad 800 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Fot. TTM archiwum

Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia, a to oznacza m.in. weekend cudów Szlachetnej Paczki, podczas którego wsparcie otrzymają biedne rodziny. Aby jednak to się stało potrzebni są wolontariusze. Organizatorzy informują, że wciąż brakuje ponad 800 osób w samym województwie pomorskim.

Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, skala pomocy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości na terenie województwa pomorskiego będzie w tym roku zdecydowanie mniejsza – informuje Szlachetna Paczka.

Z obecną liczbą wolontariuszy Szlachetna Paczka może dotrzeć jedynie do 492 rodzin z województwa pomorskiego, to o 918 mniej niż w poprzednim roku. Jeżeli chodzi o Akademię Przyszłości, to na ten moment można pomóc 6 dzieciom. Brakuje 99 wolontariuszy.

Aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki bądź Akademii Przyszłości należy wypełnić formularz na tej stronie.

Zostając wolontariuszem, możesz zmienić ich historie, przywrócić siłę i godność, odnaleźć radość czy pewność siebie. Każdy wolontariusz paczki to szansa na zmianę w życiu 2-3 rodzin w potrzebie. Każdy wolontariusz Akademii to szansa na to, by jedno konkretne dziecko odzyskało wiarę we własne możliwości – zachęcają organizatorzy.

Przypomnijmy, że Szlachetna paczka to projekt, który ma nieść pomoc osobom ubogim szczególnie w czasie świątecznym. Wolontariusze, czyli super W szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Darczyńcy przygotowują „świąteczne podarunki”, którymi mogą być produkty spożywcze, ubrania czy artykuły AGD. W zeszłorocznej edycji wsparcie otrzymało ponad 14 tys. rodzin. Zaś Akademia Przyszłości polega na pomocy edukacyjnej dla najmłodszych uczniów.

Tak weekend cudów wyglądał w Wejherowie w ubiegłym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24