08.10.2021 09:05 2 EWA / UM Gdańsk

Koniec z plastikowymi kubkami na stadionie w Gdańsku

fot. archiwum

Rocznie na meczach Lechii wydawanych jest ponad 100 tys. napoi w jednorazowych plastikowych kubkach. Już od połowy października kibice będą mogli skorzystać z nowych ekokubków, które mają ograniczyć produkcje plastiku i przy piłkarskich emocjach przypominać o dobrych nawykach.

Na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk zostaną wprowadzone kaucjonowane biało-zielone ekokubki wielokrotnego użytku. Kubki będą mieć dwie pojemności i będą przeznaczone do ciepłych lub zimnych napojów. Kibic kupując napój musi zapłacić kaucje w wysokości 10 złotych. Po meczu może kubek zwrócić i odzyskać wpłacone pieniądze albo zachować go jako pamiątkę lub wrócić z nim na kolejny mecz i płacić tylko za dolewkę. Dodatkowym atutem kubka jest zastosowanie klipsa mocującego, który umożliwia zawieszenie go na smyczy lub pasku.

Gdańsk świadomie prowadzi politykę wdrażania działań proekologicznych w różnych sferach życia naszego miasta. Z sukcesem prowadzimy kampanię „Gdańsk bez plastiku”, dzięki której ograniczyliśmy znacząco wykorzystywanie jednorazowych plastikowych przedmiotów. Cieszę się, że Polsat Plus Arena Gdańsk dołącza do miejsc przyjaznych ekologii na mapie miasta – komentuje Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Operator stadionu przygotował 20 tysięcy ekokubków. Przykładowo podczas meczu przy zakupie drugiego i kolejnego napoju kibic otrzyma go w nowym, umytym i wyparzonym naczyniu, oczywiście poprzedni kubek będzie musiał oddać. Taka „podmianka” nie wymaga wpłacenia dodatkowej kaucji. Ważne by pamiętać, że na mecze nie możemy wejść ze swoim kubkiem, chyba, że wcześniej był on zakupiony na stadionie.

Pierwsze ekokubki zostaną użyte już 23 października na meczu Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...