27.09.2021 14:00 24 PM

Osiem kilometrów w 45 minut. Gigantyczne korki przez remont

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Od momentu zamknięcia ulicy Przemysłowej w Wejherowie kierowcy jadący z kierunku Bolszewa stoją w gigantycznych korkach. Każdego dnia w godzinach szczytu przytykają się ulice Zamostna w Bolszewie i Tartaczna w Wejherowie.

Od wtorku (21 września) do grudnia z powodu remontu zamknięta jest część ulicy Przemysłowej w Wejherowie - od ulicy Wierzbowej do zjazdu w kierunku cementowni. Wyznaczono objazd krajową szóstką i ulicą Tartaczną. Więcej na ten temat samej inwestycji oraz utrudnień pisaliśmy tutaj.

Od kilku dni nasi Czytelnicy informują nas o korkach w tym miejscu. Niektórzy stoją w zatorze nawet kilkadziesiąt minut, a dzieci zamiast czekać na autobus idą do szkół pieszo.

Czy możecie Państwo zainterweniować o pilne wydłużenie świateł przy wyjazdach z ul. Tartacznej oraz ul. Zamostnej w Bolszewie. Po zamknięciu ul. Przemysłowej, to co się dzisiaj działo jest niepoważne. Dojazd do pracy 8 km zajął mi 45 minut. Dzieciaki z Bolszewa z syna klasy wybrali się do szkoły w Wejherowie na pieszo, bo wszystkie autobusy również były mocno spóźnione. Godziny poranne to dojazdy do szkół, przedszkoli, pracy tysięcy osób. Pamiętajmy że ta droga jest wyjazdem do Trójmiasta dla gminy Gniewino, Choczewo i Wejherowo- napisała do nas Czytelniczka Kasia.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z prowadzącym inwestycje Zarządem Drogowym dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego.

Zarząd Drogowy wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku z prośbą o wprowadzenie zmian w programach sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 6 z drogą powiatową nr 1479G (ul. Tartaczna) w Wejherowie i 1438G (ul. Zamostna) w miejscowości Bolszewo – poinformował zarząd drogowy.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Na bieżąco będziemy informować o sprawie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24