27.09.2021 13:00 8 PM/KPP Wejherowo

Przed wyjazdem na wycieczkę warto sprawdzić stan autobusu

Fot. KPP Wejherowo

W związku z nowym rokiem szkolnym i wzrostem zainteresowania kontrolami autokarów przewożących dzieci oraz młodzież na różnego rodzaju wycieczki, wejherowska policja wyznaczyła stały punkt kontroli autokarów.

Punkt kontroli zorganizowano w Wejherowie na dodatkowej jezdni równoległej do drogi krajowej numer 6 tj. 291,5 km drogi, jadąc w kierunku miejscowości Bolszewo - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować autokary po wcześniejszym co najmniej 24 godzinnym zgłoszeniu, przed planowaną kontrolą. Kontrola drogowa autokarów powinna być przeprowadzona bez pasażerów.

Z uwagi na dużą liczbę zgłaszanych kontroli, które mają się odbyć w tym samym czasie, od tej pory będzie możliwa tylko taka forma kontroli autokaru przed wyjazdem na wycieczkę z powiatu wejherowskiego - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem maila na adres [email protected] W zgłoszeniu należy podać planowaną godzinę, na którą autokar podjedzie do stałego punktu kontroli wraz z nr kontaktowym do zgłaszającego - organizującego kontrolę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24