13.09.2021 11:30 12 PM/pomorskie.eu

Gala dla medyków zaangażowanych w walkę z COVID-19 na Pomorzu

Fot. pomorskie.eu

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych z całego województwa - to dla nich zorganizowano galę w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Podczas wydarzenia wyróżnienia otrzymało prawie stu medyków i wolontariuszy, którzy pracowali na pierwszej linii walki z pandemią COVID-19.

Gala odbyła się w piątek (10 września). Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i członkini Zarządu Województwa Agnieszka Kapała-Sokalska dziękowali pracownikom ochrony zdrowia za zaangażowanie w walkę z pandemią w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

To, co rozpoczęło się w 2020 r. i nadal trwa było i jest sprawdzianem dla wszystkich. Do tej pory nikt na świecie nie miał do czynienia z zagrożeniem zdrowia i życia na globalną skalę. Dlatego tym bardziej doceniam poświęcenie, z jakim musieli mierzyć się wszyscy znajdujący się na pierwszej linii walki z COVID-19 – mówił marszałek Mieczysław Struk.

Zwracając się do wyróżnionych, podkreślił, że przez wiele godzin spędzonych na oddziałach covidowych lub intensywnej opieki medycznej widzieli wiele ludzkich dramatów. Byli świadkami dramatycznej walki o każdy oddech, walki o życie, a czasem trudnych telefonicznych pożegnań z rodziną. W tym czasie często sami nie mieli kontaktu z bliskimi.

Wyróżnione osoby wraz z listem z podziękowaniami dostawały oprawiony w ramy obraz, dla którego inspiracją był fragment fresku „Niebo polskie”. Przedstawia kobietę z maseczką na twarzy. Obrazy wykonane zostały przez studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wyróżnieni nie kryli wzruszenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24