08.09.2021 16:00 4 WH/gdansk.pl

Polskie piłkarki zmierzą się z reprezentacją Belgii w Gdańsku. Publiczność będzie bić rekord frekwencji

Źródło: Facebook/Gdańsk Stadion

Przed nami eliminacje do Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet. Mecz otwarcia planowany jest na piątek (17 września) w Gdańsku. Na murawie spotkają się piłkarki z Polski i Belgii. Przygotowano bezpłatne bilety na wydarzenie - organizatorzy chcą zgromadzić na widowni jak największą liczbę osób.

Spotkanie Polska – Belgia to pierwsze rozgrywki do Mistrzostw Świata Kobiet 2023. Gdański stadion będzie jak dotąd największym obiektem w Polsce, na którym zagra polska reprezentacja piłki nożnej kobiecej.

Organizatorzy zamierzają pobić rekord frekwencji na żeńskiej kadrze - #BijemyRekordWGdansku. W tym celu do rozdania jest 20 tysięcy wejściówek. Do tej pory osiągniecie należy do stadionu w Lublinie, który w 2019 roku na trybunach pomieścił 7528 kibiców. Szczegółowe informacje odnośnie biletów znajdują się tutaj.

Do każdego biletu wymagane będą dane osobowe: imię, nazwisko, numer PESEL. Osoby bez numeru PESEL będą musiały podać numer dokumentu tożsamości. Sektory dostępne dla publiczności otwierane będą etapami – informuje Lechia Gdańsk.

W promocję wydarzenia zaangażowały się trójmiejskie kobiece kluby piłkarskie oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Mecz rozpocznie się w piątek (17 września) o godzinie 19:00 na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...