16.08.2021 15:00 5 WH/KPP w Wejherowie

Rumia: Komisja badała miejsce śmiertelnego wypadku

Źródło: KPP w Wejherowie

W czwartek (12 sierpnia) w Rumi na krajowej szóstce zebrała się specjalna komisja, która zajmuje się badaniem śmiertelnego wypadku. Tydzień temu w tym miejscu doszło do zderzenia rowerzysty i samochodu dostawczego. Cyklista nie przeżył.

Przypomnijmy, że 6 sierpnia na ul. Grunwaldzkiej fiat ducato uderzył w kierującego rowerem. Mężczyzna trafił do szpitala. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj.

Ranny cyklista zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Teraz sprawą zajmują się śledczy, których zadaniem będzie dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik prasowy wejherowskiej policji.

W czwartek (12 sierpnia) o godzinie 11:30 w Rumi na krajowej szóstce zebrali się policjanci wejherowskiej drogówki, funkcjonariusz straży pożarnej i zarządca drogi – przedstawiciel GDDKiA. Specjalna komisja zajmuje się wyjaśnieniem i badaniem przyczyn śmiertelnego wypadku.

To jest specjalna procedura, która jest zawsze uruchamiana, kiedy doszło do wypadku śmiertelnego. Komisja ustalała, czy infrastruktura drogowa mogła mieć jakikolwiek wpływ na to zdarzenie drogowe – dodaje Potrykus.

Źródło: KPP w Wejherowie

Świadkowie wypadku mogą kontaktować się z policjantem prowadzącym sprawę dzwoniąc pod numer 47 742 97 58.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24