28.07.2021 14:58 12 WH/KPP w Wejherowie COVID-19

Policjanci kontrolują centra handlowe

Źródło: KPP w Wejherowie

Od początku pandemii policja angażuje się w działania przeciw COVID-19. Pomimo że obostrzenia zelżały to nadal obowiązuje m.in. nakaz noszenia maseczki w zamkniętych miejscach publicznych. W tym celu policjanci przeprowadzają kontrole w centach handlowych.

Celem działań mundurowych jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, nadal musimy używać maseczek ochronnych w wielu miejscach publicznych. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa – zwraca uwagę asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Nakaz zasłaniania ust i nosa nadal obowiązuje m.in. centrach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, budynkach administracji publicznej czy innych zamkniętych obiektach a także w środkach komunikacji miejskiej. Ponadto na świeżym powietrzu powinniśmy zachować dystans pomiędzy innymi osobami.

Źródło: KPP w Wejherowie

Policjanci przeprowadzają kontrole w placówkach handlowych i sprawdzają, czy mieszkańcy oraz turyści stosują się do zasad bezpieczeństwa i zasłaniają usta oraz nos maseczką.

Źródło: KPP w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24