27.07.2021 12:23 5 NW/TTM

Nowa odsłona szkoły na Bukowej

Fot. TTM

Za nieco ponad miesiąc uczniowie rozpoczną kolejny rok szkolny, a na terenie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie prowadzone są intensywne prace polegające na przebudowie i rozbudowie placówki. Chociaż jeden remont jeszcze się nie zakończył, to powiat planuje już kolejny.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1, w skład którego wchodzi Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego od dłuższego czasu zmaga się z niewystarczającą liczbą sal lekcyjnych. W związku z tym podjęto się rozbudowy i przebudowy placówki.

Prace idą zgodnie z harmonogramem, w dobrym tempie. Najbliższy rok szkoły na pewno będzie inny niż poprzednie, bo spora część szkoły wyłączona jest z użytkowania, ale mamy już plan jak to zorganizować. Część zajęć będzie odbywać się w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej, jak to się odbywa od dwóch lat ze względu na podwójny rocznik - mówi Katarzyna Bojke, dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie.

A w związku z tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, planowana jest już kolejna inwestycja związana z tą samą szkołą.

Widzimy, że wiele dobrego może zmienić się w szkole, dlatego już powstaje dokumentacja projektowa drugiego etapu przebudowy naszej szkoły. Wyremontowana ma zostać część, która nie jest obecnie podjęta modernizacji - dodaje Katarzyna Bojke.

Zyska ona nową elewację, przeszklenia, wyremontowane zostaną sale lekcyjne oraz wymienione instalacje.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Pierwsza część inwestycji ma zostać oddana do użytku we wrześniu 2022 roku, a następnie mają rozpocząć się prace związane z kolejnym etapem remontu. Utrudnienia w funkcjonowaniu placówki mogą potrwać jeszcze nawet dwa lata.

W liceum na Bukowej brakowało nam już miejsca. Od jakiegoś czasu musieliśmy wynajmować pomieszczenia stąd decyzja o przebudowie - mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Obie inwestycje to koszt około 10 mln złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24