25.07.2021 12:24 0 Kwt/siepomaga.pl

Marysia ma zaledwie dziesięć lat i cztery operacje serca za sobą

źródło: siepomaga.pl

Najbliższe osoby dla Marysi dzielnie walczą o zdrowie dziewczynki. Jej mama wiele raz słyszała od lekarzy, że córka nie przeżyje kolejnej operacji. Kiedy w 2018 roku została przeprowadzona ostatnia, czwarta operacja serca jej rodzice otrzymali informację, że tym razem bezpieczeństwo będzie trwało dłużej, że na salę zabiegową Marysia wróci za kilkanaście lat, tak się jednak nie stało.

2 lata temu w życie rodziny na nowo wkradł się strach. I to ten najgorszy - o to, czy mieszkanka Sopotu ma jeszcze realną szansę na przyszłość.

Powracająca gorączka to sygnał, którego w przypadku Marysi nie można ignorować. Jeszcze przez chwilę myśleliśmy, że to zwykła infekcja, że to nic groźnego. Niestety, kolejne badania odebrały nam złudzenia - lekarze zdiagnozowali infekcyjne zapalenie wsierdzia, czyli to, czego rodzice dzieci z chorobami serca boją się najbardziej. W naszym przypadku choroba jest bardzo agresywna - zniszczyła już zastawkę chroniącą serce, a to zmusza nas do kolejnej operacji – informuje mama dziewczynki.

Każdy dzień powoduje, że zagrożenie życia i zdrowia wciąż rośnie. Zabieg musi zostać przeprowadzony jak najszybciej.

Na operację powinniśmy ruszyć do Munster - tam specjaliści doskonale znają nasz przypadek - prowadzą leczenie Marysi od samego początku. Właśnie dlatego tam czujemy się pewnie i bezpiecznie. Koszt leczenia to kwota zupełnie poza naszym zasięgiem. Najgorsze jest to, że potrzebujemy ją zdobyć jak najszybciej – informuje mama dziewczynki. – To ogromne wyzwanie i tylko dzięki Wam mogę zawalczyć o życie i zdrowie córeczki! Dostaliśmy już od Was wsparcie w momentach krytycznych, ale znów muszę prosić o pomoc! Na szali jest życie dziecka…

Rodzice zdają sobie sprawę, że nie uda się im przywrócić dzieciństwa, które odebrała choroba, ale wciąż mogą walczyć o przyszłość i życie bez strachu przed każdym kolejnym dniem.

Jeśli znów mogę ją wyrwać z objęć śmierci, muszę to zrobić. Za wszelką cenę... Proszę, pomóż – apeluje mama Marysi.

Link do zbiórki znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24