21.07.2021 11:00 0 WH/BLMW

Przetransportowali organ z Gdyni do Warszawy

Źródło: BLMW

We wtorek (20 lipca) odbył się kolejny lot ratujący ludzkie życie. Załoga samolotu transportowo – desantowego M28B przewiozła organy przeznaczone do przeszczepu na trasie Gdynia – Warszawa – Gdynia.

W poniedziałkowy (19 lipca) wieczór, Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego w ramach "Akcji Serce".

Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach – informuje Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej.

We wtorek (21 lipca) po godzinie 7:00 załoga dowodzona przez kpt. Tomasza Kawulę wystartowała z lotniska Oksywie. Po godzinie i 10 minutach lotu wylądowali na Okęciu.

Na pokładzie samolotu znajdował się personel medyczny wraz z przeznaczonym do przeszczepu organem. Po lądowaniu lekarze udali się natychmiast do Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Aninie, gdzie na nowy organ oczekiwał już pacjent. O godzinie 09.56 Bryza wystartowała z warszawskiego lotniska w drogę powrotną – czytamy dalej w komunikacie.

Akcja zakończyła się o godzinie 11:07 – samolot wylądował w Gdyni – Babich Dołach.

To kolejne działanie w ramach „Akcji Serce” w tym roku. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu zrealizowano lot z organami do przeszczepu na trasie Gdynia – Katowice – Krzesiny – Katowice – Gdynia. Szczegóły można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24