21.07.2021 08:30 0 WH/KPP w Wejherowie

Od początku wakacji zatrzymano 40 poszukiwanych w Wejherowie

Fot. archiwum

Wejherowscy dzielnicowi od początku sezonu letniego zatrzymali 40 poszukiwanych. Policjanci głównie ustalali miejsca ich pobytu. Były to też osoby, które miały odbyć karę więzienia za niezapłacone grzywny.

Dzielnicowi każdego dnia zbierają informacje, które umożliwiają im namierzenie poszukiwanych oraz ich zatrzymanie. Praca dzielnicowego nie należy do najłatwiejszych. Bardzo często mieszkańcy zwracają się z przeróżnymi sprawami, poważnymi ale i także błahymi, które dla nich są ważne – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Jak podkreśla rzecznik policji, tematy spraw są niejednokrotnie wstydliwe i dotyczą sfery życia prywatnego. Od początku wakacji, wejherowscy dzielnicowi doprowadzili do zatrzymania 40 poszukiwanych.

W niektórych przypadkach były to osoby, które miały zostać także doprowadzone do aresztu, w celu odbycia kary pozbawienia wolności za niezapłacone grzywny – dodaje Potrykus.

Jedna z zatrzymanych osób miała do zapłacenia grzywnę w wysokości blisko 10 tys. złotych. Mężczyzna w całości zapłacił karę, dzięki czemu nie trafił do więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24