16.07.2021 08:30 3 NW/mat.pras.

Obiegnie Polskę wzdłuż granic – wystartuje w Sopocie

Fot.mat.pras.

Trasa wyznaczona przez ultramaratończyka Artura Kujawińskiego wyniesie aż cztery tysiące kilometrów. Sportowiec planuje zostać pierwszą osobą, która tak dokładnie obiegnie Polkę wzdłuż granic, a ma mu to zająć około półtora miesiąca.

Celem projektu Run Around Poland jest obiegnięcie wzdłuż granic Polski, które wynoszą ponad 3500 kilometrów długości. Wyzwania chce podjąć się Artur Kujawiński, który w niedzielę (25 lipca) o godz. 9:00 wystartuje z molo w Sopocie.

Trasa wyznaczona przez Artura Kujawińskiego z uwagi na konieczność obiegania rzek, torfowisk czy parków narodowych wyniesie aż 4000 kilometrów! Żaden Polak nie zrealizował jeszcze tak dużego biegowego projektu na ziemi polskiej.

Fot.mat.pras. Fot.mat.pras. Fot.mat.pras. Fot.mat.pras. Fot.mat.pras. Fot.mat.pras. Fot.mat.pras.

Biegacz zdecydował się na formułę self-supported, co oznacza iż ultramaratończykowi nie będzie towarzyszył team wspierający. Nie będzie więc kampera z możliwością noclegu, transportu czy fizjoterapeuty. Cały potrzebny sprzęt czy odzież będzie niósł w swoim plecaku. To z pewnością spowolni jego tempo, a szukanie noclegów zabierze czas, ale z pewnością będzie większym wyzwaniem.

Kujawiński planuje przez około 1,5 miesiąca pokonywać średnio dystans ponad dwóch maratonów dziennie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24