29.06.2021 13:30 0 PM/Lasy Państwowe

Wyrwij się z betonowego miasta i sprawdź leśne atrakcje

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.pl

Miejsca biwakowania, kempingi, szlaki piesze, rowerowe i konne, a także parkingi, punkty widokowe i inne leśne atrakcje - powstała nowa odsłona leśnego przewodnika turystycznego – czaswlas.pl.

Na portalu znajdziemy między innymi szczegóły tras pieszych i rowerowych w Kopalinie czy Lubiatowie, umiejscowienie parkingu w Białogórze czy polany piknikowej w Wejherowie. Portal oferuje też mapę ścieżek rowerowych. Dzięki informacjom znajdującym się na stronie czaswlas.pl można w prosty sposób zaplanować wypoczynek z przyjaciółmi lub rodziną na łonie natury w ulubionym zakątku Pomorza czy całej Polski.

Chcemy ułatwić Polakom - zamkniętym z powodu pandemii przez wiele miesięcy w domach - wyrwanie się z pełnych betonu, hałasu i smogu miast, by mogli odpocząć w bliskości przyrody korzystając z infrastruktury turystycznej, którą dla nich tworzymy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Opisy ponad 17 tys. obiektów w całej Polsce oraz ich zdjęcia są na bieżąco aktualizowane. Dla osób, które lubią gotowe propozycje spędzenia czasu zostały przygotowane „Pomysły na wyprawy”. Są to plany weekendowych wypraw z wykorzystaniem obiektów dostępnych w portalu czaswlas.pl. Każda z wypraw została przygotowana z myślą o konkretnej grupie użytkowników, np. chcących spędzić czas aktywnie, interesujących się historią czy tych, którzy wolą skupić się na obserwacji przyrody.

W serwisie można znaleźć także porady, których przestrzeganie sprawi, że czas spędzony w lesie będzie bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla otaczającej nas przyrody.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...