30.06.2021 08:30 1 WH/mat.pras.

Liderzy i wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości poszukiwani!

Fot. mat. pras

Szlachetna Paczka to jedna z najpopularniejszych form pomocy przedświątecznej w Polsce. Co roku wsparcie otrzymuje tysiące rodzin. Teraz każdy chętny może pomóc! Trwa nabór wolontariuszy i liderów do akcji.

Choć za oknem lato i wakacje, a Boże Narodzenie dopiero za pół roku, to już trwają przygotowania do tegorocznej Szlachetnej Paczki. Ponadto poszukiwani są ochotnicy do akcji Akademia Przyszłości.

Obecnie szukamy osób, które chciałyby zaangażować się w działania Paczki i Akademii w roli wolontariusza oraz lidera. Dzięki wolontariuszom darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny – odzyskać nadzieję na zmianę. W Akademii stają się dla swoich małych studentów towarzyszami w drodze do budowania poczucia własnej wartości – mówi Artur Siedziński, Specjalista ds. Promocji Projektów.

Liderzy także są wolontariuszami, ale ich głównym zadaniem jest koordynacja prac w danym rejonie czy kolegium.

Dzięki swojemu zaangażowaniu liderzy stwarzają szansę na zmianę historii życia najbardziej potrzebujących ze swojej okolicy i umożliwiają dzieciom odzyskanie wiary w siebie. Są pierwszym impulsem do zmiany – dodaje Siedziński.

Szlachetna Paczka to pomoc materialna w postaci świątecznych podarunków, którymi mogą być produkty spożywcze, ubrania czy artykuły AGD. W zeszłorocznej edycji wsparcie otrzymało ponad 14 tys. rodzin. Zaś Akademia Przyszłości polega na pomocy edukacyjnej dla najmłodszych uczniów.

Zapisy dla wolontariuszy i liderów odbywają się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...