24.06.2021 09:11 17 PM/gdynia.pl

Estakada Kwiatkowskiego jest przejezdna - zastosowano tymczasowe rozwiązanie

Fot. gdynia.pl

Ruch na Estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni został przywrócony. Udało się znaleźć tymczasowe rozwiązanie, które rozładuje korki w tym miejscu. Dylatację uszkodzoną ze względu na przeciążenie i wysoką temperaturę tymczasowo zabezpieczyły specjalne płyty drogowe.

Estakada Kwiatkowskiego jest przejezdna od środy (23 czerwca) wieczorem. Przywrócony został ruch po dwóch pasach, zarówno w kierunku obwodnicy, jak i Obłuża. Na zabezpieczonym odcinku obowiązuje bezwzględne ograniczenie prędkości do 30km/h.

Niespełna dwie doby po poważnej awarii, która spowodowała częściowe zamknięcie Estakady Kwiatkowskiego, zdecydowano się na zastosowanie tymczasowego rozwiązania – zabezpieczenia z płyt drogowych.

To rozwiązanie, które przede wszystkim powinno rozładować korki tworzące się w pobliżu tej kluczowej arterii Gdyni. Kierowcy muszą jednak przygotować się na ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę na zabezpieczonym fragmencie. Trzeba też zwrócić szczególną uwagę na nowe oznakowanie – czytamy na gdynia.pl.

Przypomnijmy, że poniedziałek doszło do poważnej awarii ma Estakadzie Kwiatkowskiego. Jak stwierdzili specjaliści pracujący na miejscu, przyczyną usterki była najprawdopodobniej bardzo wysoka temperatura w połączeniu z przeciążeniem wywołanym przez przejeżdżający tranzyt.

Szacunkowy czas oczekiwania na dostarczenie nowej dylatacji to nawet do pięciu tygodni, dlatego podjęto decyzję o zastosowaniu dodatkowego rozwiązania, które pozwoli na rozładowanie tworzących się korków.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24