22.06.2021 12:00 8 PM/TTM

Camerata Musicale uczciła stulecie urodzin Jana Pawła II

Fot. TTM

Zaśpiewali między innymi „Barkę” - ukochaną pieśń Papieża Polaka. Chór Camerata Musicale wraz z kwartetem jazzowym Cezarego Paciorka przygotował koncert ku pamięci Jana Pawła II „Abba Ojcze Święty”. Wydarzenie odbyło się w kościele  pw. Św. Trójcy w Wejherowie.

„Abba Ojcze Święty” to tytuł koncertu pamięci Papieża Polaka w wykonaniu Wejherowskiego Chóru Mieszanego Camerata Musicale pod dyrekcją Aleksandry Janus. Muzycy przedstawili ulubione pieśni papieża w aranżacjach jazzowych i bluesowych.

Jestem bardzo zadowolona, że mogliśmy ten koncert przedstawić wejherowskiej publiczności ze znakomity muzykami – kwartetem jazzowym Cezarego Paciorka – mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Aleksandra Janus, dyrygentka chóru Camerata Musicale. - Współpraca z takimi muzykami to czysta przyjemność. Są to profesjonaliści, którzy nas wspierali. Muzyka jazzowa rządzi się swoimi prawami, natomiast muzyka chóralna to zupełnie inna stylistyka – udało nam się to połączyć. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy – dodaje.

Podczas koncertu można było usłyszeć pieśni oraz psalmy, które odwołują się do postaci św. Jana Pawła II. Pojawiły się takie utwory jak „Nie ścigaj się z miłością”, „Ja jestem dobrym pasterzem”, „Totus Tuus” oraz „Barka” – ukochana pieśń papieża. To wszystko okraszone w aranżacjach chóralnych oraz jazzowych.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

W tych trudnych czasach, nie mam na myśli tylko pandemii, ale też są to trudne czasy dla Polski, mam na myśli różne konflikty, które nas trapią – osoba Jana Pawła II jest takim drogowskazem. Mam jednak wrażenie, że niektórzy zapominają, że Jan Paweł II był nie tylko autorytetem, ale też mądrym i świętym człowiekiem, który doskonale rozpoznawał znaki czasu, interpretował wydarzenia w sposób po prostu genialny – mówi Cezary Paciorek, kompozytor.

Chórowi Camerata Musicale towarzyszył kwartet - Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Piotr Lemańczyk i Adam Golicki. Partie solowe wykonała Marcelina Winczewska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24