23.06.2021 09:45 10 PM/WH/UM w Gdyni

Utrudnienia na estakadzie w Gdyni - przyczyną wysokie temperatury

Fot. gdynia.pl/archiwum

Uszkodzona dylatacja na estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni na wysokości Morskiej doprowadziła do tego, że zamknięto dwa pasy w kierunku obwodnicy i jeden w stronę Obłuża. Przyczyną awarii są wysokie temperatury. W środę (23 czerwca) będą przeprowadzane prace naprawcze. Ruch zostanie wstrzymany na cały dzień na wysokości ulicy Morskiej.


AKTUALIZACJA, 23 czerwca, godz. 9:45

W środę (23 czerwca) od godziny 6:00 do późnych godzin wieczornych zostanie wstrzymany ruch na dwóch jezdniach głównej trasy na wysokości skrzyżowania z ul. Morską.

W tym czasie zostaną przeprowadzone prace przy uszkodzonych dylatacjach. Wykonawca zamontuje płyty z blach, które – przy zwężonej szerokości jezdni i ograniczonej prędkości – zapewnią bezpieczny przejazd zarówno pojazdom osobowym, jak i ciężarowym – informuje gdyński magistrat.

Podczas prac ruch w kierunku Obłuża i obwodnicy będzie odbywał się łącznicami zjazdowymi i wjazdowymi przez skrzyżowanie z ul. Morską. Otwarcie przejazdu na tym odcinku planowane jest na czwartek (24 czerwca).

Po sprawdzeniu rozwiązania, zostanie podjęta decyzja o dopuszczeniu ruchu - osobowego. Jeżeli testy wypadną pozytywnie możliwe jest dopuszczenie ruchu, także ciężarowego z obniżoną prędkością przejazdową – poinformował na Facebooku Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


Uwaga - że względu na temperaturę i uszkodzenia musimy zamknąć Estakadę Kwiatkowskiego na wysokości ul. Morskiej. Oba pasy w kierunku do Obwodnicy, jeden pas w kierunku dzielnic północnych – poinformował na twitterze wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.

Przejazd gdyńską estakadą Kwiatkowskiego jest utrudniony od poniedziałkowego (21 czerwca) wieczora. Wysokie temperatury doprowadziły do awarii dylatacji. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...