15.06.2021 09:00 8 PM/SM Wejherowo

Dziecko straciło przytomność – Ukrainka nie wiedziała jak wezwać pogotowie

Fot. archiwum

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na terenie Wejherowa. W jednym z mieszkań dziecko straciło przytomność. Jego matka, która jest z Ukrainy i nie mówi dobrze w języku polskim, nie wiedziała jak powiadomić pogotowie ratunkowe – interweniowali strażnicy miejscy.

Do zdarzenia doszło 13 czerwca około godziny 20:40.

Straż miejska  otrzymała telefoniczne zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Wejherowa, dziecko narodowości ukraińskiej straciło przytomność. Pod wskazany adres wysłano patrol ze strażnikiem miejskim posiadającym uprawnienia ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wezwano też karetkę pogotowia – informuje Zenon Hinca, Komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Funkcjonariusze straży miejskiej na  miejscu zastali rodziców narodowości ukraińskiej oraz ich przytomne, z płytkim oddechem, tracące chwilami świadomość, dziecko. Okazało się, że chłopiec jest alergikiem.

Dziecko ułożono w pozycji bocznej bezpiecznej i do czasu przyjazdu karetki utrzymywano z nim kontakt werbalny i fizyczny - dodaje Zenon Hinca.

Po chwili na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Chłopiec trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24