15.06.2021 08:00 2 PM/Powiat wejherowski

Trwa rozbudowa drogi Kochanowo – Gościcino

Fot. Powiat Wejherowski

Rozbudowa drogi, budowa chodnika czy zatok autobusowych - trwają prace związane z przebudową trasy na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 6 do miejscowości Kochanowo. Koszt inwestycji to 3 mln zł.

Na to zadanie powiat wejherowski otrzymał 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie rozbudowa drogi na około 2,5 km odcinku.

Zakres prac jest bardzo szeroki. Przewiduje budowę chodnika, o który wnioskowali mieszkańcy, wykonanie dwóch zatok autobusowych, wzmocnienie oraz poszerzenie jezdni do szerokości 6,5 m oraz wylanie nowej nawierzchni. Ponadto w Gościcinie wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa, która w całości zostanie sfinansowana przez Pewik – mówi wicestarosta Jacek Thiel.

Prace remontowe obejmą także wykonanie rowów przydrożnych, budowę zbiornika retencyjno-chłonno-przepływowego, remont lub przebudowę zjazdów oraz odwodnienie powierzchniowe.

Fot. Powiat Wejherowski Fot. Powiat Wejherowski Fot. Powiat Wejherowski Fot. Powiat Wejherowski

Planowany koszt inwestycji to 3 mln zł, z czego połowę stanowi rządowe dofinansowanie. Pozostała część pokryta zostanie z budżetu powiatu wejherowskiego oraz budżetu gminy Wejherowo i gminy Luzino. Przebudowa ma zakończyć się do 31 sierpnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24