Remonty trzech dróg i budowa pięciu chodników - powiat pucki czekają ważne inwestycje drogowe w trzech gminach. Projekty są rozłożone na najbliższe dwa lata.
Największą będzie remont drogi na odcinku Gnieżdżewo-Łebcz w gminie Puck. Zmodernizowana będzie też druga część drogi łączącej Kazimierz z Dębogórzem w gminie Kosakowo.
— Pierwszy odcinek był wyremontowany 1,5 roku temu. W tej chwili dokończymy zadanie i przejdziemy aż do Dębogórza – mówi Jarosław Białk, starosta pucki.
Remontu doczeka się też kolejny odcinek drogi na odcinku Parszczyce-Sławoszynko w gminie Krokowa.
Oprócz tego zostaną wybudowane chodniki w najistotniejszych pod względem bezpieczeństwa miejscach.
— To są chodniki, o które od dłuższego czasu zabiegają sołtysi, mieszkańcy i samorząd gminy Krokowa – dodaje Jarosław Białk.
Ciąg pieszy ma powstać w Leśniewie, pomiędzy Krokową a Jeldzinem, w Lisewie, w Lubkowie w kierunku Żarnowca do boiska oraz przy drodze wojewódzkiej nr 218 w kierunku Karlikowa.
Realizacja inwestycji przewidziana jest na około 2 lata.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.