09.06.2021 11:00 0 PM/KPP Wejherowo

Denerwował się podczas rozmowy z policjantami – okazało się, że jest po narkotykach

Zdjęcie ilustracyjne/ Źródło: pixabay.pl

Policjanci zatrzymali we wtorek (8 czerwca) 23-latka, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków oraz 26-latka, który miał sądowy zakaz kierowania. Za jazdę pod wpływem grozi kara do 2 lat więzienia, za naruszenie sądowego zakazu grozi nawet do 5 lat.

We wtorek (8 czerwca) nad ranem w Wejherowie policjanci na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi.

Podczas rozmowy z kierowcą policjanci zwrócili uwagę na jego zdenerwowanie. W związku z tym, że podejrzewali, że może być pod wpływem narkotyków przeprowadzili wobec niego badanie narko-testem. Test ten wykrył obecność amfetaminy, dlatego policjanci pojechali z mężczyzną na badanie krwi – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Następnie w Redzie w nocy policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W trakcie sprawdzania 26-letniego gdynianina w policyjnych systemach okazało się, że posiada on aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązujący aż do stycznia 2024 roku.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24