08.06.2021 14:30 39 NW/UM w Wejherowie

Co Katarzyna Figura robiła w Wejherowie?

Fot. UM w Wejherowie

W Wejherowie powstaje klip muzyczny z Katarzyną Figurą w roli głównej. Aktorkę można było spotkać na rynku i w Parku Miejskim, gdy grała sceny do teledysku wejherowskiego zespołu „Spirits in the forest” zatytułowanego „Strangelove”.

Znaną aktorkę Katarzynę Figurę można było spotkać na rynku, w wejherowskim pałacu i parku oraz na wejherowskich ulicach – w tym na Północnej, Wałowej i 12 Marca. Klip z coverem piosenki zespołu Depeche Mode powstaje w oparciu o pomysł perkusisty Kordiana Sikorskiego.

Celem zespołu „Spirits in the forest” jest popularyzacja coverów zespołu „Depeche Mode”. Jak czytamy na stronie wejherowskiego urzędu, muzycy przygotowali repertuar, z którym planują koncertować w bieżącym sezonie.

Fot. UM w Wejherowie

Pomysł udziału w tym przedsięwzięciu spodobał się Katarzynie Figurze.

Jestem zachwycona pomysłem i zaproszeniem Kordiana do tego klipu. Jego wizja prezentacji coverów „Depeche Mode” przez zespół „Spirits in the forest”, w którym on występuje, bardzo mnie urzekła i przekonała do udziału w tym przedsięwzięciu – mówi Katarzyna FiguraJestem urzeczona Wejherowem od czasu, gdy po raz pierwszy wystąpiłam w Filharmonii Kaszubskiej z monodramem „Kalina” o Kalinie Jędrusik. Mimo listopadowej, ponurej aury, widownia była wtedy wypełniona po brzegi. Dzięki filmowaniu klipu mam też okazję zobaczyć z bliska miasto i jego mieszkańców. Nie ukrywam, że jestem też pod wielkim wrażeniem tego, co o historii miasta i Kaszub zobaczyłam w ratuszu.

Fot. UM w Wejherowie

Autorem scenariusza i reżyserem klipu jest Paweł Podolski.

W skład zespołu wchodzi: Kamil Podbielski – śpiew, klawisze, Damian Podbielski - gitara, Artur Baranowski – gitara basowa i Kordian Sikorski – perkusja. 

Fot. UM w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24