02.06.2021 09:30 2 WH/UM w Pucku

Szykują się remonty dróg dojazdowych w Pucku

Źródło: UM w Pucku

Ulica Kaszubska oraz Komandorska w Pucku, czyli drogi dojazdowe do gruntów rolnych, przejdą modernizację. Miasto otrzymało ponad 120 tys. złotych dofinansowania na remonty.

Pod koniec maja Zarząd Województwa Pomorskiego podzielił środki budżetu związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

Puckowi przypadło dofinansowanie w wysokości 123 420 złotych. Dzięki temu zostaną wyremontowane drogi dojazdowe do gruntów rolnych – ul. Kaszubska oraz Komandorska.

Zadanie swoim zakresem obejmować będzie odcinki dróg o łącznej długości 529 metrów. Omawiane fragmenty stanowią drogi dojazdowe do gruntów rolnych położonych zarówno w mieście Puck, jak i gminie Puck (obręb Błądzikowo), graniczącymi bezpośrednio z miastem Puck – czytamy na stronie puckiego ratusza.

Na ul. Kaszubskiej i Komandorskiej pojawi się nawierzchnia z betonu asfaltowego. Zostaną zlikwidowane słupy energetyczne, a obecna linia napowietrzna zostanie skablowana. Ponadto zostaną wyremontowane pobocza i zjazdy, a przy ul. Kaszubskiej powstanie nowy chodnik z kostki betonowej.

Źródło: UM w Pucku Źródło: UM w Pucku Źródło: UM w Pucku Źródło: UM w Pucku

Cała inwestycja jest warta około 600 tys. złotych. Remonty mają zostać zrealizowane na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2021 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24