31.05.2021 12:00 8 WH/UM w Wejherowie

Dzień Dziecka w Pucku na sportowo, zaś w Wejherowie - cyrkowo

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Już we wtorek (1 czerwca) najmłodsi będą obchodzić swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji zaplanowano atrakcje na Nordzie. W Wejherowie odbędą się pokazy magiczne zaprezentowane przez wędrowną grupę cyrkową. Natomiast w Pucku będzie miał miejsce festiwal biegowy.

Z powodu pandemii koronawirusa zaplanowano trzy widowiska – o godzinie 16:00 na Osiedlu Fenikowskiego, o godzinie 17:00 w Parku Miejskim oraz o godzinie 18:00 na Osiedlu Sucharskiego. Przygotowano moc atrakcji dla najmłodszych m.in. pokazy sztuki cyrkowej i mini zabawne scenki. Ponadto pojawią się klauni oraz nietypowe rowerki.

Nie zabraknie też iluzjonisty, który sprawi, że przedmioty zaczną znikać i pojawiać nie w zupełnie nietypowych miejscach – informuje wejherowski ratusz.

Od piątku (28 maja) do wtorku (1 czerwca) dzieci mogą korzystać za darmo z karuzeli w parku A. Majkowskiego w Wejherowie.

Natomiast w Pucku Dzień Dziecka najmłodsi będą świętować na sportowo. Na stadionie w godzinach 10:00 - 15:30 odbędzie się festiwal biegowy oraz festyn rekreacyjno-sportowy. Ponadto przy Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego o godzinie 11:00 zostaną ogłoszone wyniki kampanii „Rowerowy Maj”.

Ponadto zapraszamy do naszych sal wystawowych w ratuszu: na 1 piętrze wystawa „Bursztyn bałtycki. Dziedzictwo i nowoczesność 2.0” natomiast na parterze „Wystawa archeologiczna. Odkrywanie przeszłości miasta” - informują puccy urzędnicy.

To oznacza, że we wtorek (1 czerwca) oraz w środę (2 czerwca) dzieci i młodzież ma darmowy wstęp na puckie ekspozycje.

W gminie Wejherowo w czwartek (3 czerwca) będzie okazja do świętowania i pomagania. W Gowinie w godzinach 15:00 – 18:00 zostanie zorganizowany Charytatywny Dzień Dziecka z pomocą dla Kai. Środki zebrane podczas festynu zostaną przeznaczone na rehabilitację małej mieszkanki. Na najmłodszych będą czekać zjeżdżalnie dmuchane, wata cukrowa czy wytwornica baniek mydlanych.

Źródło: Facebook/ Kaja Szlas


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24