Niebezpieczne spotkanie, najprawdopodobniej z szybą, przeżyła sowa uszata. Gdyński EkoPatrol interweniował przy ul. 10 Lutego, po tym jak otrzymał zgłoszenie o rannym ptaku leżącym na chodniku.
Mieszkańcy Gdyni przechodząc obok centrum handlowego zauważyli leżącego na chodniku rannego ptaka. Powiadomili o tym gdyński Ekopatrol Straży Miejskiej, który przyjechał we wskazane miejsce.
Okazało się, że ranne zwierzę to sowa uszata, która najprawdopodobniej zderzyła się z szybą i spadła, łamiąc przy tym skrzydło.
– Ranna uszatka trafiła do szpitala dla zwierząt na Dąbrowie. Po rehabilitacji zostanie wypuszczona na wolność - czytamy na stronie gdyńskiego ratusza.
Sowa uszatka to ptak lęgowy zamieszkujący głównie lasy mieszane, parki i zadrzewienia śródpolne w pobliżu terenów otwartych. Ptak mierzy ok. 33-39 cm i jest nieco mniejszy od puszczyka. Uszatka aktywna jest w nocy, ale poluje głównie o zmroku i świcie.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.