18.05.2021 15:30 14 NW

Ulica Strzelecka ponownie przejezdna

Fot.wejherowo.pl

Po dokładnie trzech miesiącach utrudnienia na ul. Strzeleckiej w Wejherowie odchodzą w niepamięć. Oficjalnie ulica ta jest już przejedna, a w miejscu prac powstało rondo, chodniki i ścieżka rowerowa.

Na zakończenie tej inwestycji czekało wielu mieszkańców Wejherowa i osoby tędy przejeżdżające. Prace modernizacyjne na ul. Strzeleckiej dobiegły końca, a kierowcy nie muszą więcej nadrabiać drogi.

Organizacja ruchu wróciła do stanu sprzed zamknięcia Strzeleckiej, wróciły także na swoje stałe trasy autobusy, co jest dość ważną informacją dla mieszkańców miasta - mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Fot.wejherowo.pl Fot.wejherowo.pl Fot.wejherowo.pl Fot.wejherowo.pl Fot.wejherowo.pl Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Droga wygląda teraz zupełnie inaczej. W ramach inwestycji powstało pełnowymiarowe rondo z chodnikami i ścieżką rowerową. Jest to jednak tylko część całego przedsięwzięcia. Teraz prowadzone są roboty, które mają za zadanie połączyć ul. Strzelecką z ul. Sucharskiego.

Na tym odcinku nie będą już prowadzone roboty, które powodowałyby utrudnienia. Prace wykonywane będą teraz w obszarze niezabudowanym - dodaje Beata Rutkiewicz.

Nowa trasa, zgodnie z umową, powinna powstać w grudniu 2022 roku. Jak pisaliśmy w naszym artykule, jest to inwestycja za ponad 11 milionów złotych. Dzięki węzłowi „Działki” nowa ulica będzie połączona z krajową „szóstką”, co pozwoli zmniejszyć ruch w śródmiejskiej części Wejherowa – kierowcy nie będą musieli już wjeżdżać do centrum.

Więcej informacji w Serwisie Informacyjnym Twojej Telewizji Morskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24