18.05.2021 09:36 25 NW/UM w Wejherowie

Wierni zgromadzili się na Kalwarii Wejherowskiej

Fot. UM w Wejherowie

Mimo deszczowej pogody w Odpuście Wniebowstąpienia Pańskiego w Wejherowie uczestniczyło wielu wiernych. W uroczystej mszy św. udział wzięli samorządowcy oraz Metropolita Gdański ks. abp Tadeusz Wojda SAC.

Po zeszłorocznej przerwie wierni ponownie zgromadzili się na Kalwarii Wejherowskiej z okazji Odpustu Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystą mszę w niedzielę (16 maja) odprawił ks. abp Tadeusz Wojda wraz z ojcami franciszkanami i kapłanami z pomorskich miejscowości. Była to pierwsza wizyta metropolity gdańskiego na wejherowskiej kalwarii.

Cieszę się, że tak licznie przybyliście na odpust. Jestem przekonany, że owocem naszej wspólnej modlitwy będzie wzmocnienie wiary. Jesteśmy zobowiązani do niesienia jej między innych – mówił ks. abp Tadeusz Wojda.

Hierarchę powitali starosta wejherowski Gabriela Lisius, zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tokłowicz oraz o. dr Bernard Marciniak, Minister Prowincjonalny Prowincji św. Franciszka z Asyżu. Zakonnik przedstawił historię wejherowskiej kalwarii i sylwetkę jej fundatora i założyciela Jakuba Wejhera oraz wyraził uznanie dla najstarszych pielgrzymek, które od ponad 350 lat przybywają na wejherowski odpust z Gdańska-Oliwy i Kościerzyny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24