14.05.2021 11:20 0 PM/TTM

'Nie mieścimy się w tym budynku' – wejherowskie liceum zostanie rozbudowane

Fot. Powiat Wejherowski

Sześć dodatkowych sal dydaktycznych, pomieszczenia sanitarne, pomocnicze i winda – budynek I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie powiększy się o kolejną kondygnację.

Zyskamy około 800 metrów kwadratowych nowej powierzchni użytkowej, która jest nam bardzo potrzebna. Już teraz nie mieścimy się w tym budynku, który mamy. Musimy się posiłkować pomieszczeniami w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej - wyjaśnia Katarzyna Bojke, dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie.

Dzięki rozbudowie powstanie sześć dodatkowych sal dydaktycznych, pomieszczenia sanitarne i pomocnicze. Z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych w szkole dobudowana zostanie również winda. Placówka zyska także nową elewację, a teren wokół szkoły zostanie zagospodarowany. Istniejąca powierzchnia użytkowa zostanie zwiększona o 790 m2.

Jest coraz więcej uczniów chętnych do kształcenia w tej placówce, a brakuje sal. Dlatego też powstał pomysł, żeby rozbudować szkołę - mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Łączny koszt inwestycji to blisko 5 milionów złotych. Na to zadanie starostwo otrzymało 3 mln zł rządowego dofinansowania.

Fot. Daniel Zaputowicz Fot. Powiat Wejherowski Fot. Powiat Wejherowski Fot. Daniel Zaputowicz Fot. Daniel Zaputowicz Fot. Daniel Zaputowicz

Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Inwestycja ma zostać oddana do użytku 1 września 2022 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24