12.05.2021 09:30 0 WH/UM w Helu

To tylko koperta, a może uratować życie

Zdjęcie ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Czy koperta może uratować życie? Helski magistrat przekonuje, że jest to możliwe i zachęca do akcji „Koperta życia” osoby starsze, samotne oraz przewlekle chore. Do rozdania blisko 200 bezpłatnych pakietów, a ich liczba może się zwiększyć.

Kampania „Koperta życia” zyskuje coraz większą popularność w naszym regionie. Przypomnijmy, że inicjatywa miała już miejsce w Gniewinie czy Pucku. Teraz przyszła kolej na Hel.

Do tej akcji zachęcają lekarze oraz pracownicy pogotowia ratunkowego. Ratownik medyczny w oznaczonym miejscu znajduje kopertę. A tam widzi najpotrzebniejsze informacje, przez co może szybko zareagować – tłumaczy Żanna Sępińska z urzędu miasta w Helu.

Pakiet zawiera naklejkę na drzwi wejściowe oraz magnes na lodówkę lub naklejkę na szafkę. To dla lekarza sygnał, że „koperta życia” jest w mieszkaniu.

W kopercie znajdują się takie informacje jak stan zdrowia, przyjmowane leki oraz kontakt do najbliższych. Akcja skierowana jest głównie do osób starszych.

Wszyscy seniorzy 70 + otrzymają od burmistrza miasta list z numerem telefonu, gdzie można zgłaszać chęć otrzymania takiej koperty. Wtedy pracownicy urzędu miasta będą wrzucać je do skrzynek. Także można je odbierać osobiście w biurze obsługi interesanta – dodaje Sępińska.

Przygotowano około 200 kopert życia. Jeżeli zainteresowanie akcją będzie duże, zostanie zwiększona liczba pakietów. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem 58 67 77 240.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24