10.05.2021 12:00 3 NW

Rok temu odwołany - w tym roku Światowy Zjazd Kaszubów w Pucku

Fot. archiwum

Rok temu nie udało się go zorganizować ze względu na pandemię, w tym ma być inaczej. W dniach 21-22 sierpnia w Pucku odbędzie się XXII Światowy Zjazd Kaszubów. Jest to największe plenerowe wydarzenie muzyczno-etniczne, które od 1999 roku na stałe wpisało się w kalendarz pomorskich imprez.

Kaszubi z całego świata spotkają się, by po raz XXII świętować miłość do lokalnej kultury i kaszubskie korzenie. Centrum wydarzenia będzie Puck, który zadba o wiele atrakcji.

To będzie takie wspólne zadanie. W organizację włączyło się Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie i Urząd Marszałkowski. Podpisaliśmy już umowę z Weroniką Korthals i Natalią Szroeder, które wystąpią podczas święta Kaszubów. Są to nie tylko wspaniałe wokalistki, ale osoby związane z naszym regionem, z Kaszubami - mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Światowy Zjazd Kaszubów to największe wydarzenie muzyczno-etniczne, którego celem jest promocja kultury i dorobku Kaszub. Cykl wzbogacają corocznie występy popularnych artystów.

Po wielu miesiącach blokowania wydarzeń i marazmu pojawiła się nadzieja na ciekawe wakacje. Na ten sezon letni w Pucku zaplanowano szereg wydarzeń artystycznych i sportowych. Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu, plenerowe kino na zielonej plaży czy koncerty gwiazd – to tylko z niektórych planowanych atrakcji.

Zorganizowany zostanie tradycyjny „Weekend na rockowo”, podczas którego wystąpią Sztywny Pal Azji i Róże Europy, na koniec sezonu także przewidziano muzyczny występ gwiazdy. Każdy tego lata powinien w Pucku znaleźć coś dla siebie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24