10.05.2021 09:23 1 NW/UG Kosakowo

W Kosakowie uczcili pamięć żołnierzy poległych w II wojnie światowej

Fot. Anna Grzymkowska/Norda FM

W sobotę (8 maja) odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie. W kwaterze Żołnierzy Września 1939 r. przy cmentarzu parafialnym w Kosakowie harcerze, przedstawiciele władz gminy i lokalni mieszkańcy złożyli kwiaty, by oddać hołd.

Był to jeden z najbardziej krwawych konfliktów w historii ludzkości. Ostatnie strzały w toczącej się od 1939 roku II wojny światowej umilkły 76 lat temu. W rocznicę Dnia Zwycięstwa przy kwaterze Żołnierzy Września 1939 r. oddano hołd walczącym o wolność 120 żołnierzom. Wójt gminy Kosakowo wygłosił przemówienie, w którym podkreślał jak ważna jest pamięć o historii.

8 maja to taka symboliczna data już chyba nie tylko w kalendarzu Polski, ale i pewnie całego świata. My, w gminie Kosakowo zawsze pamiętamy, że w obronie Kępy Oksywskiej i potem podczas odzyskiwania tych terenów zginęło wielu żołnierzy i mieszkańców gminy Kosakowo. Dlatego chcemy co rok spotykać się tutaj, przy kwaterze Żołnierzy Września 1939 r. i przypominać sobie o tych ważnych postaciach oraz oddawać im hołd - mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Modlitwę w intencji poległych poprowadził ks. kanonik Jan Grzelak.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24