05.05.2021 14:00 3 WH/TTM

Brakuje miejsca w krokowskiej podstawówce - będzie rozbudowa

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Szkoła Podstawowa w Krokowej jeszcze w tym roku przejdzie remont. Placówka zostanie rozbudowana o dodatkowe piętro. Oprócz tego w planach jest budowa windy, sanitariów i remont istniejących sal lekcyjnych.

Budynek krokowskiej podstawówki powoli robi się przepełniony. Wójt gminy Krokowa Adam Śliwicki podjął decyzję o ograniczeniu liczby klas w szkole w Sławoszynie i Lubocinie. Dzieci trafiły do Krokowej. Placówka boryka się z problemami lokalowymi jeszcze sprzed reformy oświatowej o likwidację gimnazjów.

Brakuje izb lekcyjnych dla najmłodszych dzieci od trzylatków do klasy trzeciej. Konieczna jest nadbudowa piętra, gdzie zostanie utworzone pięć sal lekcyjnych – tłumaczy Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa.

Ponadto powstanie winda, oraz sanitaria, a istniejące kondygnacje zostaną wyremontowane. Na nowym piętrze będą uczyć dzieci z najmłodszych klas.

Liczymy na to, że przeprowadzimy przetargi w maju i czerwcu. A od lipca rozpocznie się remont. Nie damy rady zrobić tego wszystkiego w wakacje - dodaje Śliwicki.

Przedsięwzięcie otrzymało rządowe dofinansowanie, które pokryje połowę kosztów modernizacji szkoły. Łączna wartość inwestycji to 3,2 mln złotych. Gmina przeznaczy na ten cel 900 tys. złotych, zaś Polska Grupa Energetyczna 670 tys. złotych.

Mam nadzieję, że prace typowo budowlane będą miały miejsce w czasie wakacji. A potem będą prace wykończeniowe. Myślę, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby to nie kolidowało z pobytem uczniów w szkole – zwraca uwagę Jacek Perłak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Krokowej.

Krokowska podstawówka w nowej odsłonie ma być gotowa w grudniu 2021 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24