05.05.2021 13:00 3 NW/KPP w Pucku

Zero tolerancji dla piratów drogowych - w Pucku posypały się mandaty

Fot. KPP Puck

Wsiadają za kółko „po pijaku”, przekraczają prędkość, stwarzają niebezpieczeństwo na drogach – w Pucku tylko w kwietniu i majówkę policjanci wystawili blisko 460 mandatów. „Policjanci zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych”.

Prędkość, stan trzeźwości i stan techniczny pojazdów – na te aspekty mundurowi najczęściej zwracają uwagę podczas rutynowych kontroli. Pod lupę biorą także zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu.

Puccy policjanci w kwietniu i w majówkę ukarali mandatami 459 kierowców. Ujawnili 377 przypadków przekroczenia prędkości, w tym do 219 naruszeń doszło w rejonie przejścia dla pieszych.

Ośmiu kierowcom funkcjonariusze zatrzymali na okres trzech miesięcy prawo jazdy, ponieważ przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym. Ponadto zatrzymano 63 dowody rejestracyjne – informuje mł. asp. Łukasz Brzeziński z puckiej komendy.

W ciągu blisko miesiąca przebadano 1081 osób na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci wyeliminowali z ruchu 15 kierowców, którzy za kółko wsiedli bez uprawnień.

Jak podkreślają funkcjonariusze „nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych" i dodają, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną większości wypadków drogowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24