26.04.2021 13:00 4 NW/KPP w Wejherowie

Policyjny team w akcji. Ojciec i syn zatrzymali pijaną kierującą

Źródło:KPP w Wejherowie

Jej styl jazdy pozostawiał wiele do życzenia, przez co zwróciła uwagę przejeżdżających obok policjantów. Na terenie powiatu puckiego policyjny team – ojciec i syn zatrzymali 24-latkę, która – jak się okazało – miała ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.

Na drodze prowadzącej do Leśniewa dwaj policjanci z wejherowskiej komendy – ojciec z synem w dniu wolnym od pracy, zatrzymali kierującą volkswagenem. Styl jazdy wskazywał, że kierowca może być pijany. Przypuszczenia te potwierdziły się.

Policjanci dyżurny st. asp. Rafał Zaborowski oraz jego syn post. Mateusz Zaborowski, postanowili za tym samochodem pojechać. Funkcjonariusze starali się doprowadzić do zatrzymania volkswagena, wyprzedzili go i powoli, etapami tak spowolniali prędkość, aby jadący za nimi volkswagen zatrzymał się. Okazało się, że kierowała nim 24-letnia kobieta - wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus z KPP w Wejherowie.

Na miejsce wezwano patrol ruchu drogowego, który potwierdził, że kobieta wsiadła za kółko pod wpływem alkoholu. Miała w organizmie ponad 2,5 promila.

Grozi jej do 2 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Źródło:KPP w Wejherowie

Źródło:KPP w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24